December 10 2019 00:57:44
Управление
· Начало
· Правила
· Новини
· Статии
· Форум
· Библиотека
· Връзки
· Фото галерия
· Красива България
· Търсене
· Връзка с нас
· Въпроси и Отговори
Последни статии
· Иван Марков (Иван...
· Поройчани (втора част)
· Шевици от югозападна...
· Поройчани
· Видението при Римската...
· Вълчи празници
· Хумористичният...
· Къде остава...
Случайна статия
Свети Стилиян - 26 ноември - (Народни обичаи)
Календар/Събития
<< Декември 2019 >>
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Днес: Още...:
Случайна снимка
ваячка
ваячка
Народни носии
Теми във Форума
Последни теми
· Текстове на народни...
· погребални песни
· Къпинчовци, цоглавци,...
· Митове, легенди за...
· СУРВА - древен...
Горещи теми
· мечкадарските песни [60]
· Здравейте... [59]
· Текстове на народни... [52]
· Събори - къде, кога [40]
· Носии от Тракия и... [34]
Последни коментари
във фотогалерия
за жалост не е, по скоро...
Кюстендил
Когато гледам такива...
красиво е.
Вече намерих рамките (...

в статии
Една статия с някои...
Интересното е, че почти...
На същия сайт за Видин...
Легенди и предания за...
Статия за Видовден -...
Кирилизатор
Екипът на сайта
RSS Емисии
Абонирайте се за нашите емисии

Последни новини
Последни статии
Последни теми
Последни интернет връзки

Преглед на тема
 Отпечатай темата
за Недялка Керанова
laliza
За мен една от най-големите тракийски певици.
За съжаление аз лично не съм имала щастието да я гледам на живо, а и видео записи трудно се намират, за това се зарадвах на това видео:
http://youtube.com/w..._FgpZ87R_M

Ето и няколко думи за нея, но едва ли те са най-важното, по-важни са нейните песни и то изпяти така, както само тя можеше да ги пее.

"Не са много народните ни певци, за които съм чувал похвални думи от корифея Филип Кутев, но за Недялка Керанова той казваше, че е незаменима, и признаваше, че след като тя е напуснала неговия ансамбъл, на него му е било трудно, почти невъзможно да замени гласа й с глас на друга певица.

Тринадесетгодишна Недялка пее по концерти, а на 14 години прави първите си записи в радиото. Родена в хасковското село Татарево, тя е дъщеря на музикант, който в началото не й позволява да пътува по турнета.

За около 40 години концертна дейност Недялка е пресметнала, че не по-малко от 10 хиляди пъти е пяла предимно по сватби и панаири. Недялка беше една от няколкото певици, които можеха да изкарат една цяла сватба само с песни от свой репертоар. Особенно бавната протяжна песен при Недялка Керанова си намери истинския майстор.

Из "Песните на моя народ" Борислав Геронтиев

Из Интервю с Илка Александрова:

- Споменахме Недялка Керанова, Бог да я прости, ти пяла ли си с нея?

- Пяла съм доста време. Беше голяма певица. Като отпуснеше гласа си, и върховете на тополите наистина зашумяваха. По онова време тя беше твърде разкрепостена. Не й пукаше нито от властта, нито от Държавна сигурност, говореше това, което мисли, и не се страхуваше от нищо. Псуваше като каруцар, когато й кипне за нещо. Като пеем на някоя сватба, тя винаги караше някой да й донесе един сноп чесън от градината и си го изяждаше. Чесънът й беше слабост и не се притесняваше, че ще мирише. Пък и запееше ли, кой ще ти мисли за чесъна, хората я слушаха с отворена уста.

- Казват изпивала по едно кило мастика и изяждала по една кофа кюфтета?…

- А не казват ли, че като запееше “Канят ме, мамо, на тежка сватба” мухите дори спираха да бръмчат?…
Редактирано от Мирилайлай на 17-11-2007 16:13

Куцулан
Недялка Керанова - БНР

Там в дясно я има в mp3 песента "Караджата ис гора вървеше" - слушай тук

Недялка Керанова - Уикипедия

Недялка Керанова - песни
(не знам дали линка работи - вижда се само от България взето от тук)
Редактирано от Куцулан на 18-11-2007 03:32
Мир и разбирателство
"Станеш ли овца, вълците са готови"

Йото Йотов
Ще намерите няколко нейни песни (текст и звукозапис) на тая страница : http://www.chansonsb.../keranova/

parandiev
Имал съм щастието да я чуя на живо . Наистина излъчването е особенно и незабравимо . Добре би било да си припомняме за такива изпълнители . Дано се намерят от по - младите певци, които да изпълняват такива тежки и бавни песни . Сигурен съм , че такива има .

laliza
Разкажи ни нещо повече за това, къде си я слушал и изобщо какво е било. Знам, че сигурно е трудно да се опише с думи, но все пак..
А и за някой други стари бавни песни може да ме подсетиш. Димо Терфенлията в чие изпълнение си го чувал. Или изобщо сещаш ли се за други от старите певци на такива песни.

parandiev
Недялка Керанова от известно време пееше на заведението на Скобелевския мост /70 -те години/ . Колега на Баща ми правеше банкет по специален повод . Като ученик не се интересувах много от народна музика / за съжаление /...Та беше се прочуло това заведение покрай певицата . Бяхме поканени и на тръгване възрастните коментираха главно песните които ще чуем...........
ГЛАС, ПРИСЪСТВИЕ, ИЗЛЪЧВАНЕ нма да коментирам, но такова преживяване не се забравя!!! Посетителите СЛУШАХМЕ като омагьосани. Дълго време след това, а и сега си припомняме с особено чувство. За другото друг път .

parandiev
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ СИМПАТИЗАНТИ НА САЙТА !!! От предаванията на Пайнер мюзик разбрах , че Славка Калчева ще включи в изпълненията си и песни на Недялка Керанова . Ще е много интересно да се чуят отново тези бисери на народното творчество . Ако някой знае нещо повече , да пише.

cold07
Здравейте!
При желание от ваша страна мога да ви изпратя (или да кача тук) около 40 песни на Недялка Керанова, три от които са изпълнени на живо. Който иска, мога да му пратя чрез Скайп - търсете sheikh_fihris. Радвам се, че най-великият глас на България още е жив в нас!
Редактирано от cold07 на 15-06-2008 21:18

Куцулан
Здравей cold07,

Засега не смятаме да правим аудиотека тук в сайта. Може бе да качиш албума някъде (Zamunda да речем) и да пуснеш линка тук? Може в бъдеще да помислим за осъществяването на подобна идея.
Мир и разбирателство
"Станеш ли овца, вълците са готови"

muntsho
Тук има нещо автентично - фотоси и песни! http://www.bg-popfol...ranova.htm Вижте и чуйте го!

Недялка Керанова - "Канят ме мамо" (1994) - http://www.vbox7.com...y:bf6c8cbf Това е един от може би последните видеозаписи на певицата - на "Тракия фолк" 1994 г! Почива на 22 юни 1996 г!
Редактирано от muntsho на 13-04-2010 18:19
Умния учи цял живот и твори добрини, а глупака се ражда "знаещ"... но безполезен и за себе си!

Orange
Ако не се лъжа един мой познат каза,че Недялка Керанова е починала?Така ли е?

Прехвърли се във форум:
Превод с Гугъл
Вход
Потребителско име

Парола

Все още не сте потребител?
Натиснете тук да се регистрирате.

Забравили сте си паролата?
Поискайте си нова тук.
Поговорки
У вас да идем да пием, а у нас ще пеем!
Чат
Трябва да влезете, за да публикувате съобщение.

03/03/2019 07:55
Честит 3ти март Одобрявам

04/01/2019 08:39
За много години. Да сте живи и здрави и много успехи. Здравей

06/03/2018 17:44
Здравей

28/05/2017 22:39
Smile

28/02/2017 09:42
Кво да ви кажа - вече 10 години сме тук Clap

30/10/2016 19:28
Здравейте,СКЪПИ ПРИЯТЕЛИ-ЧЛЕНО - ВЕ НА ЛЮБИМИЯ МИ САЙТ,А И НЕГО- ВИ ГОСТИ! Обръщам се тук към всички вас с гореща молба- НАСОЧЕТЕ МЕ КЪМ БЪЛГАР

24/05/2016 16:35
Чести 24-ти май на всички членове на Любимия ми Сайт! Честит 24-ти май на неговите създатели и радетели той да е такъв и да съществу ва! Честит 24

27/09/2015 16:50
Здравейте! Бих искала да помоля за съдействие. Необходим ми е текстът на родопската песен "Дума са дума от стари люде", изпълнявана от трио "Р

10/06/2015 07:50
Здравейте, много моля за седействие. Спешно търся Българска песен, изпълняват я по сватбите. Която се изпълнява от мъж и до колкото разбрах

21/03/2015 08:04
Скъпи приятели, ИМАМ МНОООООГО ДА НАПИША И ПО ПРЕДЛО ЖЕНАТА ОТ МЕНЕ ТЕМА "ЗМЕЙОВЕ,ДРАКОНИ...
", А И ДА ВИ ПРЕД ЛОЖА ЕДНА НОВА ТЕМА. Разни пробл

Гласувайте за нас в BGtop

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!

Време: 0.07 секунди - 41 Търсения 27,966,019 уникални посещения